رای مثبت برای تغییر اساسنامه انجمن هنرمندان مجسمه ساز

مجمع عمومی فوق‌العاده انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران در خانه هنرمندان ایران برگزار شد؛ این مجمع با حضور اکثریت اعضاء و برای اولین بار در تاریخ انجمن تشکیل و به اساسنامه و سند چشم انداز، رأی مثبت داد.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، نگار نادری پور ـ ریس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران ـ  در این زمینه گفت:انجمن در آستانه ٢٠ سالگیست، تغییرات و اصلاحات اساسنامه حداقل در دهه اخیر دغدغه همه هیات مدیره‌ها بوده و لزوم به روزرسانی اساسنامه سال‌هاست که احساس می‌شود. اما به دلایل متعددی از جمله نیاز به تدوین اساسنامه و مشارکت اعضاء و همچنین مشکلات برگزاری مجمع فوق‌العاده، این مهم به تعویق افتاده بود.

 او ادامه داد: یکی از مهمترین مواردی که از ابتدای پذیرش مسئولیت انجمن در پی آن بودیم اصلاحات اساسنامه بود که پس از تشکیل کارگروه اساسنامه از اواخر سال گذشته و برگزاری جلسات متعدد با هیات موسس انجمن، هیات مدیره‌ها و مسؤولان دوره‌های گذشته، اساتید مجسمه‌سازی و حقوق‌دانان برگزار شد و نسخه حاضر پس از بارها اصلاح و گنجاندن نظرات اعضا تدوین شد.  

به گفته نادری پور، انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران بزرگترین تشکل مجسمه سازان ایران است، این نهاد تخصصی پتانسیل و توان سیاستگذاری‌های کلان در حوزه هنر و مجسمه سازی کشور را داراست و  تغییرات اساسنامه در جهت گسترش حیطه تصمیم گیری انجمن اعمال شده است.

او همچنین اظهار کرد که به بالاترین رکن انجمن یعنی مجامع عمومی اختیارات بیشتری داده شده و با به وجود آمدن اعضا به وابسته و پیوسته، پروسه به حد نصاب رسیدن و تشکیل مجامع آسانتر خواهد بود. هدف این است که مجامع نقش خود را در  تصمیم گیری و سیاستگذاری‌های انجمن را ایفا کنند.

نادری‌پور بیان کرد: با تصویب اساسنامه جدید، بازرس علاوه بر نظارت بر عملکرد مالی، فعالیت‌های هیات مدیره را در چارچوب اساسنامه نیز رصد خواهد کرد. تصویب سند چشم انداز گام بزرگ و موثر دیگر است. یکی از نگرانی‌ها و مشکلات انجمن‌ها تغییر سیاست‌های هیات مدیره در هر دوره است. چشم‌انداز، اهداف استراتژیک و عملیاتی مانند نقشه راه، به همگرایی بیشتر در سیاست‌گذاری هیات مدیره‌ها منجر خواهد شد.