واکنش شورای نمایندگان انجمن‌های تجسمی ایران به شایعه انتصابات هنری اخیر

شورای نمایندگان انجمن‌های تجسمی ایران با صدور اطلاعیه ‌ای نسبت به خبر تغییر مدیریت دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد واکنش نشان داد و از بی‌اطلاعی انجمن‌ها در تغییرات مدیریتی جامعه تجسمی انتقاد کرد.

به گزارش گالری آنلاین، در این اطلاعیه آمده است: در واكنش به پرسش ها و پیگیری های جامعه تجسمی و نگرانی ناشی از شایعات كنونی در خصوص تغییرات در پست مدیركل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به اطلاع می‌رساند شورای نمایندگان انجمن‌های تجسمی ایران طی نامه ای به تاریخ ٩٦/١٢/٢ دغدغه‌ی انجمن‌ها و جامعه تجسمی را به جناب آقای دكتر صالحی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل نموده است و این شورا انتظار دارد جناب آقای وزیر نقطه نظرات و دیدگاه‌های جامعه بزرگ تجسمی كشور را مد نظر قرار دهد.
بدیهی است این شورا شفافیت و اطلاع رسانی به هنرمندان را وظیفه خود دانسته و در انتقال انتظارات و خواسته های آنان خواهد كوشید.

گفتنی است شورای نمایندگان انجمن‌های تجسمی ایران، متشکل از اعضای هیات مدیر‌ه‌های انجمن‌های نقاشی، مجسمه‌سازی‌، طراحان گرافیک، خوشنویسان، تصویرگران و سفالگران و عكاسان است که پیش از این بیانیه‌هایی درباره فضای هنری کشور منتشر کرده است.