برپایی نمایشگاه «طهران، تهران» توسط هنرمندان مجسمه‌ساز

برپایی نمایشگاه «طهران، تهران» توسط هنرمندان مجسمه‌ساز
نمایشگاه گروهی «طهران، تهران» فراخوان داد. نازگل انصاری‌نیا، محمود بخشی و روح‌اله شمسی‌زاده شورای انتخاب آثار هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران٬ این انجمن با همکارى گالرى 4 نمایشگاه گروهى از آثار منتخب هنرمندان مجسمه ساز را با عنوان «طهران، تهران» از چهارم تا چهاردهم اسفندماه برپا می‌کند.

مجید حقیقی دبیر فراخوان عمومی «طهران، تهران» گفت: پس از صحبت ها و رایزنی‌هایی با خانم شکری مدیر گالری 4 و ابراز تمایل ایشان برای همکاری‌های مشترک در این زمینه سبب شد فراخوان «طهران، تهران» در گالری 4 به نمایش درمی‌آید.

به گفته وی، هر چقدر که تعامل انجمن‌ها با گالری‌ها بیشتر شود فرصت بهتری برای معرفی و دیده شدن اعضای انجمن و سایر هنرمندانی که هنوز به عضویت انجمن در نیامده‌اند٬ فراهم می‌شود.

او افزود: بسیاری از هنرمندان جوان به دلیل سیاست گالری‌ها برای برپایی نمایشگاه انفرادی دچار مشکل می‌شوند و گاه شاید راه به جایی نبرند. شرکت در نمایشگاه گروهی به نوعی هم به نفع این گروه از هنرمندان است و هم برای گالری ها فرصتی را فراهم می کند که براساس سیاستی که دنبال می کنند هنرمندان گالری خود را جذب کنند.

عضو هیأت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز گفت: امیدواریم که «طهران، تهران» بتواند در سال‌های آینده به صورت سالانه حتی شاید در مقیاسی وسیع‌تر و در گالری‌های متعدد به صورت همزمان نمایش داده شود و امیدواریم بتوانیم در آینده و در صورت همکاری، این نمایشگاه‌ها را به صورت برون‌مرزی نیز ادامه دهیم.

حقیقی افزود: امسال در فراخوان «طهران، تهران» شورای انتخاب آثار متشکل از نازگل انصاری‌نیا، محمود بخشی و روح‌اله شمسی‌زاده هستند که هر سه از هنرمندان فعال و بنام چه در ایران و چه در خارج از ایران به شمار می‌روند.

دبیر فراخوان «طهران، تهران» خاطرنشان کرد: هنرمندان هیچ محدودیتى در اندازه آثار به جز ابعاد و مقتضیات نمایشگاه گروهى ندارد و در انتخاب و استفاده متریال نیز آزاد خواهند بود. هنرمندان در تاریخ‌های 14 و 15 بهمن ماه سال جاری فرصت دارند اصل اثر را به دبیرخانه فراخوان واقع در ساختمان انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران تحویل دهند.

به گزارش فارس، نمایشگاه «طهران، تهران» از 4 تا 14 اسفندماه سال جاری در گالری 4 واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، کوچه اشراقی، شماره 4 واقع شده است.